Powrót

MZA 11. Chrzanowski Klub Bilardowy


Krótki opis zadania

- W ramach tego zadania chcemy utworzyć CHRZANOWSKI KLUB BILARDOWY aby popularyzować sport bilardowy, prezentować bilard jako nie tylko wspaniałą dyscyplinę sportu, ale również miejsce i sposób na doskonalenie swoich umiejętności w zakresie postaw społecznych, współzawodnictwa ale również aktywnego spędzenia wolnego czasu. Tworząc klub bilardowy jako miejsce otwarte na mieszkańców, NIEODPŁATNIE I OGÓLNODOSTĘPNE, chcemy docelowo utworzyć sekcję sportową i w przyszłości akademię sportów bilardowych. Celem zadania jest propagowanie sportu bilardowego nie tylko wśród najmłodszych, ale również adresować swoje ofertę do osób dorosłych oraz seniorów, którzy w naszym powiecie nie mają zbyt wielu form do spotkań i aktywizacji. Chcemy zmienić wizerunek dyscypliny sportowej, która wciąż dla wielu osób postrzegana jest jako "rozrywka barowa", a nie dyscyplina sportowa, która może niebawem trafić na olimpiadę.
W Chrzanowie i powiecie chrzanowskim niestety mieszkańcy nie mają możliwości uprawiania tej dyscypliny sportu. Jedynymi miejscami są lokalne "gastronomiczno rozrywkowe", w których zlokalizowane są stoły. Często ich jakość nie nadaje się do ich użytkowania. Taka atmosfera nie sprzyja popularyzacji tego sportu, zwłaszcza wśród młodzieży. Dlatego zauważamy potrzebę stworzenia takiego miejsca. Chcemy w naszym klubie prowadzić NIEODPŁATNIE zajęcia dla młodzieży, która będzie mogła dzięki temu rozwijać swoje umiejętności (również społeczne) dzięki tej dyscyplinie sportu. Bilard co warto zauważyć jest również dyscypliną w której doskonale odnajdują się osoby niepełnosprawne ruchowo. W naszym klubie chcemy część aktywności adresować do tych właśnie osób, niezależnie od ich wieku. Działalność nie będzie miała wymiaru komercyjnego.
oddając głos na Chrzanowski Klub Bilardowy gwarantują sobie Państwo możliwość stworzenia nowej jakości, której dotąd na terenie naszego powiatu nie było. W ramach realizacji zadnia chcemy udostępniac nieodpłatnie możliwość gry w bilard nie tylko dla uczniów naszych placówek oświatowych, ale również dla seniorów i osób niepełnosprawnych. możemy w ten sposób stworzyć ciekawe miejsce spotkań i sportowej rywalizacji. Bilard łączy pokolenia. To jedna z niewielu dyscyplin sportowych w których dzieci na równi mogą rywalizować z dorosłymi, niezależnie od wieku, liczą się wyłącznie umiejętności, odwaga i dobra zabawa... Dzięki oddaniu głosu Chrzanowski Klub Bilardowy mogą Państwo być współtwórcami czegoś, czego na ziemi chrzanowskiej jeszcze nie było. Klub bilardowy oczywiście nie będzie nastawiony na działalność komercyjną, a głównym celem jest stworzenie przyjaznego mieszkańcom miejsca do spotkań i sportowej rywalizacji. W raz z rozwojem i popularyzacją miejsca chcielibyśmy stworzyć "Chrzanowską Ligę Bilardową."

Adresaci zadania

Adresatami zadania są mieszkańcy powiatu, głównie miasta Chrzanowa, niezależnie od wieku, chociaż zakładamy wstępnie możliwość stworzenia akademii bilardowej dla najmłodszych, nie zamykamy się jednak na pozostałe grupy wiekowe, w tym seniorów oraz osoby niepełnosprawne ruchowo - głównie te poruszające się na wózkach. Zatem dzieci młodzież, dorośli oraz seniorzy. Przyszłościowo chcemy utworzyć powiatową ligę dla różnych grup wiekowych...

Miejsce realizacji i obszar oddziaływania zadania

Miejscem realizacji zaania jest gmina Chrzanów. Mamy kilka potencjalnych lokalizacji dla klubu który chcemy stworzyć, każda z nich jest zlokalizowana w centrum miasta z dogodnym dojazdem komunikacji miejskiej lub prywatnym transportem - to ważne, bo korzystnie wpłynie to na atrakcyjność miejsca i możliwość korzystania z niego przez zróżnicowanie grupy. Obszar oddziałowywania, dzięki adresowania oferty do różnych grup wiekowych jest stosunkowo szeroki, choćby ze względy na fakt, że adresowany jest do młodzieży z sąsiednich gmin, a uczącej się w placówkach oświatowych zlokalizowanych na terenie gminy Chrzanów. Można zatem określić obszar oddziałowywania jako miasto i gmina Chrzanów oraz sąsiednie miejscowości wchodzące w skład powiatu chrzanowskiego.