Krótki opis zadania
Zadanie ma na celu organizację cyklu wydarzeń teatralnych na terenie założenia parkowo-szpitalnego w krakowskim Kobierzynie. Planowany cykl obejmuje teatralne spektakle plenerowe, teatr światła/ognia, pokazy szczudlarskie, spektakle dla dorosłych, dzieci i młodzieży, warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży, warsztaty teatralne integracyjne dla osób z niepełnosprawnościami, koncert muzyki ulicznej. Chcemy wykorzystać potencjał zabytkowego założenia parkowego jako przestrzeni otwartej dla zróżnicowanych działań teatralnych. Cykl obejmował będzie trzy główne obszary: teatry uliczne, działania warsztatowe teatralno-terapeutyczne i psychodramę jako formę terapeutyczno-dramatyczną. Dzięki tej inicjatywie chcemy w przyjazny dla odbiorców sposób zapoznać ich z różnorodnością teatralnych form wyrazu oraz zaprezentować i zaangażować część z nich do działań terapeutycznych.
Adresaci zadania
Zadanie kierujemy do szerokiej i zróżnicowanej grupy mieszkańców województwa małopolskiego:
1. Dorosłych pacjentek i pacjentów Szpitala Klinicznego im. Babińskiego w Krakowie, w tym oddziałów zamkniętych, pochodzących z całego województwa małopolskiego.
2. Dzieci i młodzieży, leczących się w Szpitalu Klinicznym im. Babińskiego, pochodzących z terenu województwa małopolskiego.
3. Mieszkanek i mieszkańców Krakowa, a w szczególności południowych jego dzielnic oraz okolicznych miejscowości, sąsiadujących z Krakowem od Południa.
4. Osób z doświadczeniem choroby i/lub kryzysu psychicznego.
Zakłada się, że docelowo we wszystkich zadaniach może uczestniczyć 640 osób, w tym 20 osób w działaniach warsztatowych, 70 osób - publiczności spektaklu teatru psychodramy i 550 osób publiczności w działaniach teatrów i pokazów plenerowych.
Miejsce realizacji i obszar oddziaływania zadania
miasto Kraków, kompleks szpitalno-parkowy przy ul. Babińskiego 29, obszar oddziaływania: województwo (pacjenci i pacjentki szpitala wojewódzkiego)