Krótki opis zadania
Projekt regionalny, który będzie miał charakter ogólnodostępny dla wszystkich mieszkańców zakłada kontynuacje podjętych trzy lata temu działań wspierających rozwój aktywności fizycznej społeczeństwa przez amatorskie uprawianie piłki nożnej w mieście Kraków. Zakłada on dalsze zwiększenie potencjału organizacyjno-sportowego związanego ze szkoleniem dzieci i młodzieży, jak i prowadzeniem rozgrywek
piłkarskich szóstek przeznaczonych dla graczy-amatorów powyżej 16 roku życia. Kontynuacja realizacji zadania zagwarantuje dalsze wsparcie dla: 1. Młodych adeptów piłki w reaktywowanym w 2018 roku Klubie Sportowym Kabel Kraków, popularyzującego piłkę nożną wśród młodzieży. 2. Pasjonatów aktywnego sposobu spędzania czasu
wolnego w postaci amatorskiej rywalizacji piłkarskiej, uczestniczących w rozgrywkach Futbolowej Ligi Szóstek. W ramach realizacji projektu dla dzieci i młodzieży Klubu Sportowego Kabel Kraków zakupiony zostanie sprzęt sportowy i produkty umożliwiające prowadzenie szkolenia za pomocą nowoczesnych i atrakcyjnych form treningu.
Dodatkowo sfinansowany zostanie wynajem sprzętu do odpowiedniej pielęgnacji murawy tak aby boisko na którym prowadzone są zajęcia było przygotowane w jak najlepszy sposób. W przypadku piłkarzy-amatorów tworzących aktywną społeczność Futbolowej Ligi Szóstek przewidziane jest zakupienie niezbędnych do gry i jej organizacji materiałów oraz sprzętu sportowego. Realizacja zadania umożliwi ponadto utożsamianie regionu z ideą krzewienia kultury fizycznej i promocji zdrowego trybu życia w społeczeństwie, w tym również wśród dzieci i młodzieży. Prezentacja realizacji zadania będzie w formie organizacji ogólnodostępnego turnieju dla dzieci i młodzieży oraz osób uczestniczących w rozgrywkach Futbolowej Ligi Szóstek. Rozgrywki Futbolowej Ligi Szóstek planowane są do rozegrania na obiektach w Krakowie takich jak: Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie, Centrum Sportu Parkowa, Com Com Zone, KS Nadwiślan Kraków. W rozgrywkach Futbolowej Ligi Szóstek planowany jest udział 100 drużyn w sezonie wiosennym oraz 100 drużyn w sezonie jesiennym. Organizacja ogólnodostępnego turniejów (2) przewidziana jest na koniec czerwca 2025 roku i początek września 2025 roku. W obu turniejach podsumowujących projekt planowany jest udział ok. 12 zespołów podzielonych na kategorie. Turniej odbędzie się najpierw w grupach, a do fazy pucharowej awansują najlepsze drużyny. Turnieje zakończą się wyłonieniem najlepszego zespołu i wręczeniem wyróżnień drużynowych i indywidualnych. W turniejach planowany jest udział ok. 240 osób. Promocja projektu: Graj w Małopolsce 2.0! Dalszy rozwój młodzieżowego i amatorskiego futbolu miasta Kraków" będzie odbywać się za pomocą social media/internetu.
Adresaci zadania
Adresaci zadania (do jakiej grupy mieszkańców lub grupy wiekowej jest skierowane): 1) Bezpośredni: Dzieci i młodzież w przedziale wiekowym 4-16 lat. Osoby powyżej 16 roku życia zainteresowane aktywnością ruchową i zdrowym trybem życia. 2) Pośredni: Opiekunowie, rodzice i rodziny dzieci oraz młodzieży wskazanych wśród bezpośrednich adresatów zadania. Społeczność zogniskowana wokół osób powyżej 16 roku życia zainteresowanych aktywnością ruchowa i zdrowym trybem życia. Dodatkowo adresatami zadania będą uczestnicy ogólnodostępnego turnieju piłki nożnej dla dzieci i młodzieży oraz uczestników Futbolowej Ligi Szóstek.
Miejsce realizacji i obszar oddziaływania zadania
Miasto Kraków