BO Małopolska: Sprawdź, gdzie wrzucisz papierowy głos

Głosowanie na zadania w ramach 6. Edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego już za dwa tygodnie. Wtedy też w całej Małopolsce pojawią się urny z logo BO WM – to do nich od 15 maja będzie można wrzucać swoje głosy. Wytypowano 18 miejsc – sprawdź, gdzie masz najbliżej. 
 
18punktow1000x800
 
Przygotowania do tegorocznego finału 6. Edycji BO WM są już na finiszu. W tym roku mieszkańcy będą mogli wybierać z 198 propozycji - 158 o charakterze regionalnym oraz 40 ogólnowojewódzkim. Autorzy zadań, które przeszły do etapu głosowania, mogą już zaczynać swoją „kampanię wyborczą” – promocję w lokalnych środowiskach czy w internecie. Żeby im to ułatwić przygotowaliśmy wzorcowy plakat z miejscem na potrzebne dane: numerem i nazwą zadania. Wystarczy pobrać plik ze strony  (spakowany zip tutaj), wypełnić i wydrukować bądź wrzucić w media społecznościowe. 
 
Głosowanie mieszkańców rozpoczyna się 15 maja i potrwa do 16 czerwca (głosy papierowe i korespondencyjne). Nieco dłużej, bo do 18 czerwca, będzie można zagłosować przez internet. Pamiętaj, każdy głos, który wpłynie do urzędu przed 15 maja lub już po terminie głosowania, będzie nieważny. 
 
Internetowe głosowanie jest też najłatwiejsze i najszybsze, bo formularz sam podpowie, jeśli zapomni „zaklikać” jakieś pole. Jak pokazują jednak statystyki z poprzednich głosowań, Małopolanie zdecydowanie najchętniej głosują w papierze. Z myślą o nich w całym województwie pojawią się urny z logiem BO WM – to do nich od 15 maja będzie można wrzucać wypełnione karty do głosowania (karta do pobrania tutaj). Do dyspozycji mieszkańców jest aż 18 punktów:
 
1. Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Kraków, ul. Basztowa 22; 
2. Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Kraków, ul. Racławicka 56; 
3. Agenda zamiejscowa UMWM, Tarnów, al. Solidarności 5-9; 
4. Agenda zamiejscowa UMWM, Nowy Sącz, ul. Jagiellońska 52; 
5. Agenda zamiejscowa UMWM, Nowy Targ, al. Tysiąclecia 44; 
6. Agenda zamiejscowa UMWM, Oświęcim, ul. Górnickiego 1; 
7. Agenda zamiejscowa UMWM, Zakopane, ul. Kościeliska 7;
8. Agenda zamiejscowa UMWM, Miechów, ul. Warszawska 10;
9. Urząd Miasta i Gminy Olkusz, Rynek 1; 
10. Starostwo Powiatowe w Bochni, ul. Kazimierza Wielkiego 31
11. Urząd Miasta i Gminy Brzesko, ul. Bartosza Głowackiego 51; 
12. Urząd Miasta i Gminy w Myślenicach, ul. Rynek 8/9; 
13. Urząd Miejski w Gorlicach, Rynek 2 (Pawilon Historii Miasta Gorlice);
14. Urząd Miejski w Wadowicach, Plac Jana Pawła II 23;
15. Urząd Miejski w Chrzanowie, al. Henryka 20;
16. Urząd Miejski w Krzeszowicach, ul. Grunwaldzka 4;
17. Urząd Gminy Limanowa, ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B;
18. Urząd Gminy i Miasta Proszowice, ul. 3 Maja 72. 
 
Więcej szczegółów odnośnie głosowania, wraz z odpowiedziami na najczęstsze pytania, podamy już wkrótce. Wszystkie dotychczasowe informacje możesz znaleźć na oficjalnej stronie bo.malopolska.pl