Blisko 300 pomysłów Małopolan zgłoszonych do nowej edycji BO!

Małopolanie zgłosili 291 propozycji zadań, które ich zdaniem powinny zostać zrealizowane w ramach 7 edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Na podium sport, kultura oraz projekty prospołeczne. Sprawdź czy Twój pomysł jest na liście zadań dopuszczonych do dalszej oceny.

Nabór zadań do 7. edycji BO WM zakończony.

Zakończyło się zgłaszanie zadań do 7. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego – teraz trwa weryfikacja wszystkich pomysłów. Urzędnicy wspólnie z autorami dopracowują propozycje zadań, tak, aby możliwa była ich potencjalna realizacja.

Ostatnie dni na złożenie własnej propozycji zadania!

Tylko do końca października trwa składanie zadań do 7. edycji BO WM. Nie czekaj, wypełnij formularz i weź sprawy w swoje ręce. Na najlepsze projekty czeka 16 mln złotych.
Plakat 7. edycji BO WM

BO Małopolska: Pomóż nam wydać 16 mln zł!

Od 2 do 31 października trwa przyjmowanie propozycji zadań do 7. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Każdy mieszkaniec Małopolski, który skończył 16 lat, może zgłosić swój pomysł. Wszystkie zadania, które przejdą pozytywną weryfikację, będą walczyły w głosowaniu mieszkańców o rekordową pulę aż 16 mln zł.

Autorzy 7. edycji BO WM

Rekordowe wyniki głosowania BO WM

Ponad 298 tysięcy mieszkańców Małopolski oddało swój głos w 6. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego! To o 274% więcej niż w 1. edycji tego projektu i o ponad 52 tysiące więcej niż w poprzednim głosowaniu. W efekcie do realizacji przyjęto 88 zadań, z czego 80 pochodzi z puli regionalnej, a 8 zadań będzie realizowanych na skalę ogólnowojewódzką. Wcielanie w życie zwycięskich pomysłów ruszy już od 1 stycznia 2024 r. i będzie kosztować budżet województwa ok. 14 mln zł.