Poznaliśmy autorów najlepszych projektów

BO Małopolska: Poznaliśmy autorów najlepszych projektów

Zajęcia sportowe dla studentów, stroje dla zespołów ludowych, montaż defibrylatorów w miejscach publicznych czy warsztaty dla osób niepełnosprawnych – to tylko kilka z przykładów zadań, jakie zostaną zrealizowane w całym regionie dzięki 3. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. I choć wyniki są już znane od miesiąca, to właśnie dziś poznaliśmy osobiście autorów zwycięskich propozycji.

39 zwycięskich zadań w BO Małopolska

Ciekawe inicjatywy sportowe, angażujące zajęcia dla osób z niepełnosprawnościami, wyjątkowe spotkania z małopolskimi tradycjami, a nawet… utworzenie centrum edukacji prozdrowotnej i zakup kolejnych defibrylatorów AED – to tylko niektóre pomysły wybrane przez mieszkańców w tegorocznym głosowaniu w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Inicjatywa po raz kolejny cieszyła się ogromnym zainteresowaniem – w trzeciej edycji BO Małopolska oddano ponad 166,3 tys. głosów. W porównaniu do 1. edycji liczba oddanych głosów wzrosła o ponad 109 proc.

Posadź las dzięki BO Małopolska

Do końca roku w Krakowie zostanie zasadzone w sumie 3 tysiące młodych drzew. To efekt akcji „Robimy tlen – drzewa dla Krakowa”, która znalazła się wśród zwycięskich zadań 2. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. W najbliższy czwartek, 8 listopada, kolejna akcja sadzenia drzew. Tym razem mieszkańcy pomogą zazielenić Przylasek Rusiecki w Nowej Hucie.

Pożycz książki o każdej porze dnia i nocy

1440 głosów – taki wynik w głosowaniu Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego zdobył rok temu całodobowy książkomat dla Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej. Takie poparcie wystarczyło, żeby projekt wygrał w Krakowie, a ciekawy pomysł można było wcielić w życie. Efekt? Od wtorku czytelnicy mogą już korzystać z pierwszego w Małopolsce książkomatu.

150 zadań w 3. edycji BO Małopolska

150 zadań – z tylu projektów obywatelskich Małopolanie wybiorą jeden, na który oddadzą swój głos w III edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Głosowanie rusza już 10 września i potrwa do 5 października. W tym roku na realizację zwycięskich inicjatyw Samorząd Województwa Małopolskiego przeznaczył aż 8 mln zł.

195 zadań zgłosili Małopolanie w 3. edycji BO Małopolska

Zakończyło się składanie zadań w 3 edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. W tym roku mieszkańcy regionu zgłosili 195 inicjatyw obywatelskich. Najwięcej z nich ma charakter społeczny, edukacyjny i kulturalny, nie zabrakło także projektów związanych ze sportem i turystyką. Najbardziej aktywni byli mieszkańcy Sądecczyzny i miasta Kraków.

To już ostatnia szansa, aby zgłosić zadanie do 3. edycji BO Małopolska

Masz ukończone 16 lat i ciekawy pomysł na co wydać publiczne pieniądze, by dobrze służyły mieszkańcom regionu? Nie czekaj i już dziś zgłoś swój projekt w 3. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. To łatwiejsze niż myślisz, liczy się przede wszystkim kreatywność i odrobina chęci. Na Wasze pomysły czekamy jeszcze tylko do 6 czerwca. Do zagospodarowania jest aż 8 mln zł!

Chcesz złożyć zadanie do BO? Pamiętaj o ochronie danych osobowych

Aby złożyć swoje zadanie do budżetu obywatelskiego musisz zdobyć 30 podpisów poparcia dla zadania małego i 60 podpisów dla zadania dużego. Pamiętaj, że zbierając podpisy – czyli dane osobowe – powinieneś je zabezpieczyć przez ich przetwarzaniem przez osoby do tego nieupoważnione. Możesz to zrobić np. poprzez zasłonięcie danych osobowych osób, które wcześniej wpisały swoje dane lub poprzez zbieranie poparcia poprzez podpisywanie jednej osoby na jednej stronie listy.

Rusza nabór zadań do 3. edycji

Masz ukończone 16 lat i ciekawy pomysł na co wydać publiczne pieniądze, by dobrze służyły mieszkańcom regionu? Nie czekaj i już dziś zgłoś swój projekt w 3. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. To łatwiejsze niż myślisz, liczy się przede wszystkim kreatywność i odrobina chęci. Na Wasze pomysły czekamy przez cały miesiąc. Do zagospodarowania jest aż 8 mln zł!

Nie wiesz jak wypełnić wniosek? Przyjdź na warsztaty

Prom pływający między Piekarami a Tyńcem, szlaki turystyczne w Gorcach, stojaki rowerowe inspirowane pismem Wyspiańskiego czy całodobowy książkomat przy bibliotece wojewódzkiej na ul. Rajskiej w Krakowie. Co je łączy? To zwycięskie projekty dwóch pierwszych edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Chcesz, aby twój projekt dołączył do tego grona, ale nie wiesz jak wypełnić wniosek? Weź udział w warsztatach, które rozpoczynają się już 16 kwietnia. Będziemy w każdym powiecie!