Plakat 7. edycji BO WM

BO Małopolska: Pomóż nam wydać 16 mln zł!

Od 2 do 31 października trwa przyjmowanie propozycji zadań do 7. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Każdy mieszkaniec Małopolski, który skończył 16 lat, może zgłosić swój pomysł. Wszystkie zadania, które przejdą pozytywną weryfikację, będą walczyły w głosowaniu mieszkańców o rekordową pulę aż 16 mln zł.

Autorzy 7. edycji BO WM

Rekordowe wyniki głosowania BO WM

Ponad 298 tysięcy mieszkańców Małopolski oddało swój głos w 6. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego! To o 274% więcej niż w 1. edycji tego projektu i o ponad 52 tysiące więcej niż w poprzednim głosowaniu. W efekcie do realizacji przyjęto 88 zadań, z czego 80 pochodzi z puli regionalnej, a 8 zadań będzie realizowanych na skalę ogólnowojewódzką. Wcielanie w życie zwycięskich pomysłów ruszy już od 1 stycznia 2024 r. i będzie kosztować budżet województwa ok. 14 mln zł.

BO Małopolska: Znamy najważniejsze daty 7. edycji!

Już za 2 tygodnie ruszy składanie zadań do Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Mieszkańcy będą mieli cały październik, żeby przygotować swój projekt i zdobyć 30 podpisów poparcia. Warto powalczyć – na zwycięskie zadania Zarząd Województwa Małopolskiego zaplanował rekordową pulę 16 mln zł.

Ruszyło liczenie papierowych głosów mieszkańców

Nawet kilkaset tysięcy kart może znajdować się w urnach, do których mieszkańcy Małopolski wrzucali swoje głosy na zadania z 6. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Dopiero po ich wprowadzeniu i zweryfikowaniu w systemie informatycznym, poznamy ostateczne wyniki tegorocznego głosowania. Na ogłoszenie listy zadań, które wygrały i będą realizowane w przyszłym roku, Zarząd Województwa Małopolskiego ma czas do końca września br.

Logotyp budżetu obywatelskiego

BO Małopolska: Małopolanie są na tak!

Ponad połowa zapytanych mieszkańców w pozytywny sposób ocenia zasadność Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego oraz wpływ zrealizowanych do tej pory zadań. Wśród młodych ankietowanych, w wieku 18–24 lat, twierdzi tak aż 2/3 osób – wynika z najnowszej, 16. edycji badania opinii mieszkańców Małopolski. Małopolanie tak dobrze odbierają Budżet Obywatelski Województwa Małopolskiego, że chcieliby, aby pula środków przeznaczana na ten cel była coraz większa.

Infografika dotycząca liczby głosów internetowych

Emocjonujące głosowanie w 6. edycji Budżetu Obywatelskiego

W niedzielę, 18 czerwca, zakończyło się internetowe głosowanie BO WM. Już wiadomo, że na liczniku jest blisko 20 tys. elektronicznych głosów. Teraz czas na żmudne zliczanie głosów papierowych, które mieszkańcy oddawali do urn rozlokowanych w całej Małopolsce. Ostateczne wyniki poznamy do końca września br.

Grafika przypominająca o godzinach otwarcia punktów do głosowania

BO Małopolska: Ostatnia szansa na głos!

Tegoroczne głosowanie w Budżecie Obywatelskim Województwa Małopolskiego dobiega końca. Najdłużej można zagłosować przez internet – system będzie działał do niedzieli, 18 czerwca, do godz. 23.59. Głosowanie papierowe kończy się już dzisiaj (tj. 16 czerwca). Urny będą więc dostępne jeszcze tylko przez kilka godzin.

Na liczniku już ponad 11 tysięcy głosów internetowych!

Kończy się głosowanie w 6. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Mieszkańcy mają jeszcze nieco ponad tydzień, żeby wybrać najlepsze zadania regionalne i ogólnowojewódzkie. Najszybciej i najłatwiej można zagłosować przez internet na specjalnej stronie. Na taki sposób zdecydowało się już ponad 11 tys. Małopolan.

Zdjęcie z konferencji prasowej

Pomóż nam rozdzielić 14 mln zł na dobre pomysły!

 
Ruszyło głosowanie w 6. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Od połowy maja do połowy czerwca każdy mieszkaniec Małopolski może zdecydować, które zadania będą realizowane w kolejnych latach. Do wyboru jest blisko 200 propozycji! Na wcielenie w życie najlepszych ZWM przeznaczy 14 mln zł. 
 

BO Małopolska: Sprawdź, gdzie wrzucisz papierowy głos

Głosowanie na zadania w ramach 6. Edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego już za dwa tygodnie. Wtedy też w całej Małopolsce pojawią się urny z logo BO WM – to do nich od 15 maja będzie można wrzucać swoje głosy. Wytypowano 18 miejsc – sprawdź, gdzie masz najbliżej.