Blisko 300 pomysłów Małopolan zgłoszonych do nowej edycji BO!

Małopolanie zgłosili 291 propozycji zadań, które ich zdaniem powinny zostać zrealizowane w ramach 7 edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Na podium sport, kultura oraz projekty prospołeczne. Sprawdź czy Twój pomysł jest na liście zadań dopuszczonych do dalszej oceny.

Nabór zadań do 7. edycji BO WM zakończony.

Zakończyło się zgłaszanie zadań do 7. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego – teraz trwa weryfikacja wszystkich pomysłów. Urzędnicy wspólnie z autorami dopracowują propozycje zadań, tak, aby możliwa była ich potencjalna realizacja.

Ostatnie dni na złożenie własnej propozycji zadania!

Tylko do końca października trwa składanie zadań do 7. edycji BO WM. Nie czekaj, wypełnij formularz i weź sprawy w swoje ręce. Na najlepsze projekty czeka 16 mln złotych.
Plakat 7. edycji BO WM

BO Małopolska: Pomóż nam wydać 16 mln zł!

Od 2 do 31 października trwa przyjmowanie propozycji zadań do 7. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Każdy mieszkaniec Małopolski, który skończył 16 lat, może zgłosić swój pomysł. Wszystkie zadania, które przejdą pozytywną weryfikację, będą walczyły w głosowaniu mieszkańców o rekordową pulę aż 16 mln zł.

Autorzy 7. edycji BO WM

Rekordowe wyniki głosowania BO WM

Ponad 298 tysięcy mieszkańców Małopolski oddało swój głos w 6. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego! To o 274% więcej niż w 1. edycji tego projektu i o ponad 52 tysiące więcej niż w poprzednim głosowaniu. W efekcie do realizacji przyjęto 88 zadań, z czego 80 pochodzi z puli regionalnej, a 8 zadań będzie realizowanych na skalę ogólnowojewódzką. Wcielanie w życie zwycięskich pomysłów ruszy już od 1 stycznia 2024 r. i będzie kosztować budżet województwa ok. 14 mln zł.

BO Małopolska: Znamy najważniejsze daty 7. edycji!

Już za 2 tygodnie ruszy składanie zadań do Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Mieszkańcy będą mieli cały październik, żeby przygotować swój projekt i zdobyć 30 podpisów poparcia. Warto powalczyć – na zwycięskie zadania Zarząd Województwa Małopolskiego zaplanował rekordową pulę 16 mln zł.

Ruszyło liczenie papierowych głosów mieszkańców

Nawet kilkaset tysięcy kart może znajdować się w urnach, do których mieszkańcy Małopolski wrzucali swoje głosy na zadania z 6. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Dopiero po ich wprowadzeniu i zweryfikowaniu w systemie informatycznym, poznamy ostateczne wyniki tegorocznego głosowania. Na ogłoszenie listy zadań, które wygrały i będą realizowane w przyszłym roku, Zarząd Województwa Małopolskiego ma czas do końca września br.

Logotyp budżetu obywatelskiego

BO Małopolska: Małopolanie są na tak!

Ponad połowa zapytanych mieszkańców w pozytywny sposób ocenia zasadność Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego oraz wpływ zrealizowanych do tej pory zadań. Wśród młodych ankietowanych, w wieku 18–24 lat, twierdzi tak aż 2/3 osób – wynika z najnowszej, 16. edycji badania opinii mieszkańców Małopolski. Małopolanie tak dobrze odbierają Budżet Obywatelski Województwa Małopolskiego, że chcieliby, aby pula środków przeznaczana na ten cel była coraz większa.

Infografika dotycząca liczby głosów internetowych

Emocjonujące głosowanie w 6. edycji Budżetu Obywatelskiego

W niedzielę, 18 czerwca, zakończyło się internetowe głosowanie BO WM. Już wiadomo, że na liczniku jest blisko 20 tys. elektronicznych głosów. Teraz czas na żmudne zliczanie głosów papierowych, które mieszkańcy oddawali do urn rozlokowanych w całej Małopolsce. Ostateczne wyniki poznamy do końca września br.

Grafika przypominająca o godzinach otwarcia punktów do głosowania

BO Małopolska: Ostatnia szansa na głos!

Tegoroczne głosowanie w Budżecie Obywatelskim Województwa Małopolskiego dobiega końca. Najdłużej można zagłosować przez internet – system będzie działał do niedzieli, 18 czerwca, do godz. 23.59. Głosowanie papierowe kończy się już dzisiaj (tj. 16 czerwca). Urny będą więc dostępne jeszcze tylko przez kilka godzin.