Plakat zachęcający do udziału w koncercie

Karmelitańskie Spotkania z Muzyką Organową i koncert bożonarodzeniowy

Zapraszamy w niedzielę, 27 grudnia, na internetową transmisję koncertu bożonarodzeniowego w wykonaniu duetu artystów: Władysława Szymańskiego (organy) i Stanisława Dziewiora (trąbka). Koncert to część zadania KRK 27. Festiwal „Karmelitańskie Spotkania z Muzyką Organową”, które wygrało w zeszłym roku głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Zagłosowało na nie wtedy blisko pół setki mieszkańców Krakowa.

Plakat zachęcający do udziału w koncercie kapeli Ciupaga

Pośpiewaj góralskie kolędy wspólnie z BO Małopolska!

Zapraszamy w pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia na transmisję on-line koncertu kolęd w wykonaniu Kapeli Ciupaga. Koncert to jeden z elementów zwycięskiego zadania z 4. edycji BO WM - SAD 35. RAZEM możemy zdziałać o wiele więcej!, które w zeszłym roku zdobyło ponad 3 tysiące głosów!

Plakat promujący budżet obywatelski

Rekord: Mieszkańcy zgłosili 343 zadania do 5. edycji BO Małopolska

Małopolanie nie zawiedli – do tegorocznej, 5. Edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego, zgłoszono aż 343 zadania, czyli o 104 więcej niż przed rokiem. To najlepszy wynik w historii całego projektu Województwa Małopolskiego.

Sprawdź listę zadań z 5. Edycji BO Małopolska, które przeszły do dalszej oceny

Mimo panującej pandemii, w tym roku padł kolejny rekord w historii Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego – mieszkańcy zgłosili w sumie aż 343 pomysłów, czyli o 104 więcej niż przed rokiem. Wstępnej weryfikacji nie przeszło zaledwie 9 zadań – część z nich dotarła po wymaganym terminie, czyli po 15 października br. Jedno zostało zgłoszone do urzędu marszałkowskiego w nieprawidłowy sposób, jedno nie miało dołączonej wymaganej listy poparcia.

Plakat piątek edycji budżetu obywatelskiego województwa małopolskiego

Zgłoś zadanie do BO Małopolska i zmień swoją okolicę!

1 września wystartował nabór zadań do 5. Edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Mieszkańcy Małopolski mają czas do połowy października, żeby złożyć zadanie i zebrać wymagane 30 podpisów poparcia. Na najlepsze zwycięskie zadania Zarząd Województwa Małopolskiego przeznacza w sumie 12 mln zł.

Dziecko przy komputerze

Zapisz dziecko na darmowe lekcje programowanie z BO Małopolska

Chcesz się dowiedzieć jak programować gry i strony internetowe? Chcesz nauczyć się grafiki i animacji? Chcesz zanurzyć się w Magii Minecrafta? A może interesuje Cię zagadnienie rzeczywistości wirtualnej? Jeżeli tak, to koniecznie zapisz się na nieodpłatne warsztaty z programowania w ramach projektu pn. Programujemy - warsztaty z programowania przy PSP w Jodłówce dla dzieci z powiatów bocheńskiego i brzeskiego. Zadanie jest realizowane dzięki środkom z Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.

Zostań aktorem

Zostań aktorem krakowskiego teatru regionalnego „Złoty Róg"

Dzięki środkom z Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego w Krakowie powstaje teatr regionalny „Złoty Róg". Każdy, kto chciałby spróbować swoich sił na scenie, może się do niego przyłączyć – trwa właśnie nabór do zespołu aktorskiego.

Oficjalne otwarcie namiotu

Nowa przestrzeń kulturalna i miejsce spotkań w Zabawie

Na terenach rekreacyjnych wokół Sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie (pow. tarnowski) powstała nowa przestrzeń kulturalna i miejsce spotkań: mowa o specjalnym namiocie, który został ufundowany przez Województwo Małopolskie. Oficjalne otwarcie namiotu odbyło się w niedzielę 26 lipca, w ramach obchodów 76. rocznicy Akcji III Most. W uroczystościach wzięła udział Marta Malec-Lech z ZWM.

Grafika półkolonie dla osób z niepełnosprawnościami

Trwają zapisy na bezpłatne półkolonie finansowane z BO WM

Rok temu zadanie „TAR 37. Półkolonia dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością” znalazło się na liście zwycięskich projektów, zdobywając ponad 1500 głosów. Teraz przyszedł czas na realizację. Pierwszy turnus półkolonii już ruszył – na pozostałe zostały ostatnie miejsca. Warto się więc pospieszyć!

Grafika - sprawdź nowy program Budżetu Obywatelskiego

Składanie zadań przeniesione na jesień!

W związku z obowiązującym na terenie Polski stanem epidemii, Zarząd Województwa Małopolskiego zdecydował o kolejnej zmianie harmonogramu 5. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Propozycje zadań mieszkańcy będą mogli zgłaszać od 1 września do 15 października 2020 roku. Głosowanie zaplanowano na wiosnę 2021 roku.