BO Małopolska: mieszkańcy wybrali 86 zadań do realizacji

Znamy wyniki 4. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Dzięki ponad 227 tys. oddanych głosów mieszkańcy wyłonili 86 zwycięskich zadań, które będą realizowane przez urząd marszałkowski i jego jednostki w przyszłym roku. Tegoroczna edycja BO Małopolska jest rekordowa pod względem przeznaczonych na nią środków finansowych (12 mln zł), zatwierdzonych do głosowania pomysłów (188), liczby oddanych głosów i wybranej finalnie do realizacji liczby zadań.

BO Małopolska: wyniki do 31 października!

Od ponad tygodnia trwa wprowadzanie do systemu papierowych głosów, jakie mieszkańcy oddali w 4. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Już wiadomo, że frekwencja jest większa niż rok temu. Ile dokładnie oddano głosów? Które zadania wejdą do realizacji? Na te pytania poznamy odpowiedź do końca października.

BO: Ruszyło liczenie głosów Małopolan

30 września zakończyło się głosowanie w 4. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Teraz pracownicy urzędu marszałkowskiego mają miesiąc, żeby policzyć wszystkie głosy i opublikować oficjalne wyniki. Na realizację zwycięskich zadań zaplanowano aż 12 mln zł, czyli 4 mln zł więcej niż przed rokiem.

BO Małopolska: ostatni dzień głosowania!

Mieszkańcy mają już tylko kilka godzin, żeby wziąć udział w głosowaniu 4. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Najszybciej i najprościej można to zrobić przez internet – w taki sposób swój głos oddało już blisko 40 tys. mieszkańców! Warto zagłosować, bo w tym roku na zwycięskie projekty zarząd województwa przeznaczy aż 12 mln zł.

Już ponad 15 tysięcy głosów internetowych

Trwa głosowanie w 4. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Już wiadomo, że Małopolanie oddali przez internet ponad 15,5 tys. głosów – czyli niemal dwa razy tyle co rok temu, kiedy zbliżał się półmetek głosowania 3. edycji. W tegorocznej odsłonie BO Małopolska głosować można do 30 września br.

BO Małopolska: Zagłosuj w niedzielę w Nowej Hucie!

Już w najbliższą niedzielę, 15 września, będzie można połączyć przyjemne z pożytecznym – odwiedzić Małopolski Festiwal Smaku, który odbędzie się w Nowej Hucie i oddać głos w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Mobilny punkt głosowania będzie działał od 14.00 do 18.00. Do dyspozycji mieszkańców będą pracownicy urzędu marszałkowskiego, którzy pomogą w głosowaniu i odpowiedzą na wszystkie pytania.

Startuje głosowanie mieszkańców!

Od poniedziałku, 9 września, mieszkańcy Małopolski mogą głosować w 4. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Do wyboru mają aż 188 zadań – najwięcej w historii wszystkich edycji BO Małopolska. Głosowanie trwa do końca września, wyniki poznamy do 31 października.

BO Małopolska: Aż 188 zadań dopuszczonych do głosowania

Znamy już listę wszystkich zadań, które zostaną dopuszczone do głosowania w ramach IV edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Wynik jest rekordowy: mieszkańcy będą mogli wybierać spośród aż 188 zadań – czyli o 38 więcej niż przed rokiem. Głosowanie rozpocznie się już 9 września i potrwa do końca miesiąca.

Myślenicki Uniwersytet Dzieci i Młodzieży startuje już we wrześniu

Mieszkasz na terenie powiatu myślenickiego i masz dzieci, które zasypują Cię codziennie milionem pytań? Szukasz wartościowej alternatywy na spędzenie wolnego czasu swojego nastoletniego syna czy córki? Spokojnie – już we wrześniu rusza Myślenicki Uniwersytet Dzieci i Młodzieży. Zadanie zostało wybrane przez mieszkańców w głosowaniu w 3. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.

Urny BO Małopolska znajdziesz w całym województwie

Mieszkańcy Małopolski, którzy będą głosować już we wrześniu w 4. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego, będą mieli do dyspozycji aż 26 lokalizacji, w których staną urny. Tu będzie można wrzucić wypełnioną papierową kartę do głosowania. Listę wszystkich miejsc znajdziesz poniżej.