Featured

Już jest! Wstępny wykaz zadań przyjętych i odrzuconych w BO Małopolska!

Sprawdź wstępną listę zadań przyjętych i odrzuconych w ramach 7. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.

Sprawdź czy Twoje zadanie pozytywnie przeszło weryfikację i znajduje się na liście!

 

Z puli 291 zadań zgłoszonych przez Małopolan do 7. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego, aż 232 projekty oceniono pozytywnie i wstępnie zakwalifikowano do głosowania mieszkańców, pozostałe zostały wycofane bądź odrzucone ze względu na błędy formalne lub inne przeszkody merytoryczno-prawne przy potencjalnej realizacji.

Najwięcej zgłoszonych zadań dotyczy działań sportowych, kulturalnych i prospołecznych. Wśród projektów ocenionych pozytywnie znalazły się 42 zadania o charakterze wojewódzkim i aż 190 zadań o charakterze regionalnym.

Sprawdź listy zadań:

  • Lista zadań ocenionych pozytywnie i wstępnie zakwalifikowanych do głosowania mieszkańców w ramach BO WM dostępna jest tutaj
  • Wstępna lista zadań odrzuconych wraz z uzasadnieniem dostępna jest tutaj

Jednak lista nie jest ostateczna! Zgodnie z regulaminem autorzy odrzuconych zadań mogą złożyć odwołanie do urzędu marszałkowskiego, mają na to czas do 25 marca br.

       Małopolanie nie są obojętni widzą w jakich obszarach potrzebne jest działanie i takie projekty zgłosili w ramach 7. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.

       W ramach zadań są projekty mające na celu zwrócenie uwagi młodego pokolenia na znaczenie historii i tradycji narodowej, naukę pierwszej pomocy wśród uczniów czy pracowników szkół, wyposażenie przestrzeni publicznych w AED, organizacja spotkań integracyjno-twórczych, różnorodnych koncertów muzycznych, wspieranie rozwoju produkcji lokalnych produktów żywnościowych, promocja lokalnego rękodzieła. Dużą część stanowią działania sportowe: wsparcie szkółek i klubów siatkarskich, piłkarskich, kajakarskich czy tanecznych.

       Ilość zgłoszonych projektów jest imponująca. Z każdym rokiem ta wartość wzrasta. Na zwycięskie zadania w budżecie województwa jest zagwarantowana kwota aż 16 mln złotych! To rekordowa kwota przekazana na ten cel do tej pory, która umożliwi realizację bardzo wielu projektów naszych mieszkańców

– podkreśla Iwona Gibas, członek zarządu województwa.

Moje zadanie odpadło. Jak się odwołać?

Jeśli Twoje zadanie znalazło się na liście zadań odrzuconych, masz jeszcze szanse, by je uratować – konieczne będzie jednak złożenie odwołania. Formularz, który pomoże Ci to zrobić, dostępny jest tutaj.

Wypełniony dokument musisz dostarczyć do urzędu marszałkowskiego najpóźniej do poniedziałku, 25 marca br. (liczy się data wpływu do urzędu, nie data stempla pocztowego).

Możesz to zrobić w wybrany sposób:
a) tradycyjnie – składając na dzienniku podawczym: w Krakowie lub w jednej z agendach urzędu w Oświęcimiu, Tarnowie, Nowym Sączu, Nowym Targu, Suchej Beskidzkiej, Miechowie lub w Zakopanem;
b) wysyłając pocztą na adres urzędu: ul. Racławicka 56, 30-017 Kraków;
c) elektronicznie, za pośrednictwem urzędowej skrzynki EPUAP. Pamiętaj jednak, że w tym wypadku musisz podpisać formularz elektronicznie, np. profilem zaufanym!

Odwołania rozpatrzy Rada Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Ostateczną listę zadań, na które będzie można głosować w ramach 7. edycji BO WM, poznamy do 7 maja. Głosowanie mieszkańców odbędzie się w terminie od 15 maja do 14 czerwca br. Zwycięską listę zadań, które wygrały w głosowaniu Małopolan, Zarząd Województwa Małopolskiego ogłosi do 1 października br.

Realizacja pomysłów wybranych przez mieszkańców w głosowaniu będzie możliwa od 1 stycznia 2025 roku.

Masz pytania? Chcesz wiedzieć więcej?

Jeśli masz pytania, skontaktuj się z nami za pośrednictwem skrzynki pocztowej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. bądź telefoniczny: 12 61 60 982, 12 61 60 536