Głosowanie internetowe w BO Małopolska – bezpieczne i anonimowe

Małopolanie, którzy zdecydują się poprzeć zadania zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego przez internet nie mają się czego obawiać! Strona internetowa bo.malopolska.pl spełnia wszystkie niezbędne wymogi zapewniające bezpieczeństwo głosujących, a moment przesyłania danych jest szyfrowany.

Wątpliwości internautów mogą się pojawić w momencie, gdy w trakcie oddawania głosów niektóre przeglądarki informują, że połączenie ze stroną bo.malopolska.pl może być niebezpieczne. Informacja taka pojawia się jednak w przypadku błędnie skonfigurowanego połączenia szyfrowanego zabezpieczonego certyfikatem SSL. Zapewniamy, że elektroniczne głosowanie na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego jest całkowicie bezpieczne.

Od początku głosowania na stronie z formularzem został osadzony komponent służący do głosowania, który wykorzystuje połączenie szyfrowane i jest zabezpieczony poprawnym certyfikatem SSL.

Głosowanie na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego Małopolski potrwa do 6 lipca. Głosować można także korespondencyjnie oraz w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie oraz agendach w Nowym Sączu, Tarnowie i Oświęcimiu. Do tej pory swój głos oddało ok. 3,5 tys. Małopolan