Głosowanie zakończone - trwa liczenie głosów

Głosowanie zakończone - trwa liczenie głosów

30 742 Małopolan zagłosowało w I edycji Budżetu Obywatelskiego województwa Małopolskiego za pośrednictwem internetu. Wciąż liczone są głosy z urn wyborczych oraz zgłoszenia nadesłane korespondencyjnie. Ostateczną liczbę osób, które wzięły udział w głosowaniu poznamy już wkrótce.

W ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego rozdysponowanych zostanie aż  6 mln złotych, po 1 mln zł dla każdego subregionu.

Obecnie trwa liczenie głosów. Wszystkie karty papierowe, zarówno te wrzucone do urn wyborczych jak i te nadesłane pocztą muszą zostać wprowadzone do systemu, by zweryfikować ich poprawność. W programie znajdują się już 30 742 głosy oddane za pomocą formularza internetowego. Łączną liczba osób biorących udział w głosowaniu poznamy już wkrótce, jednak ostateczne wyniki i zwycięskie zadania zostaną ogłoszone dopiero pod koniec miesiąca.

Przypomnijmy, że w ramach I edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego zgłoszono 204 zadania, z czego 152 zostały pozytywnie ocenione  i to na nie od 18 czerwca do 6 lipca mogli głosować mieszkańcy regionu. Przeważały inicjatywy o charakterze kulturalnym, edukacyjnym i sportowym. Niewiele mniej zgłoszono pomysłów prospołecznych, turystycznych i z innych dziedzin.

Małopolanie mieli do dyspozycji aż trzy metody, by wyrazić swoje poparcie dla danego projektu. Mogli to zrobić za pośrednictwem formularza internetowego, głosowania korespondencyjnego lub osobiście w siedzibie i agendach Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.