Pierwsze spotkania w subregionie sądeckim

W Gorlicach i Nowym Sączu odbyły się kolejne spotkania informacyjne poświęcone wdrażaniu Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. W Małopolskim Centrum Kultury „Sokół” z przyszłymi wnioskodawcami rozmawiał Leszek Zegzda, Członek Zarządu Województwa.

Jak będzie wyglądała realizacja budżetu obywatelskiego na poziomie województwa, kto, kiedy i jakie zadanie może zgłosić oraz jak wypełnić formularz mogli się dowiedzieć uczestnicy spotkania informacyjnego, stanowiącego kolejny etap w harmonogramie działań związanych z wdrażaniem Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.

- Budżety obywatelskie pojawiły się już w różnych gminach, miastach, a my, jako Województwo, chcemy aby budżet obywatelski był tym razem skierowany do przestrzeni regionalnej – wyjaśniał Leszek Zegzda z zarządu województwa. - Jego idea polega na tym, że to ludzie podejmują decyzję na co 1 mln w naszym subregionie będą chcieli przeznaczyć. Bardzo nam zależy aby poprzez aktywność obywatelską pojawiło się kilka fajnych rzeczy – mówił przedstawiciel samorządu regionalnego, zachęcając do aktywnego włączenia się w realizację przedsięwzięcia poprzez przygotowanie dobrych wniosków.

Najbliższe spotkania informacyjne odbędą się 12 kwietnia w Zakopanem (godz. 14 - Teatr im. St. I. Witkiewicza) i Nowym Targu (godz. 17 – Podhalańska PWSZ) oraz 13 kwietnia w Limanowej (godz. 14 – Starostwo Powiatowe). 
Harmonogram spotkań

 

Gorlice i Nowy Sącz