BO Małopolska: Poznaliśmy autorów najlepszych projektów

Zajęcia sportowe dla studentów, stroje dla zespołów ludowych, montaż defibrylatorów w miejscach publicznych czy warsztaty dla osób niepełnosprawnych – to tylko kilka z przykładów zadań, jakie zostaną zrealizowane w całym regionie dzięki 3. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. I choć wyniki są już znane od miesiąca, to właśnie dziś poznaliśmy osobiście autorów zwycięskich propozycji.

Podczas spotkania, które odbyło się w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, nie zabrakło wspomnień związanych z przygotowaniem projektów, zachęcaniem mieszkańców do głosowania, ale też rozmów na temat wyzwań stojących przed autorami projektów. Gratulacje złożyła z kolei Anna Pieczarka, która w zarządzie województwa odpowiada za sprawy związane z budżetem partycypacyjnym.

Przypomnijmy, że w tym roku samorząd województwa przekazał na BO Małopolska aż 8 mln zł. Inicjatywa po raz kolejny cieszyła się ogromnym zainteresowaniem – w trzeciej edycji BO Małopolska oddano ponad 166,3 tys. głosów. W porównaniu do 1. edycji liczba oddanych głosów wzrosła o ponad 109 proc.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć ze spotkania: