Posadź las dzięki BO Małopolska

Do końca roku w Krakowie zostanie zasadzone w sumie 3 tysiące młodych drzew. To efekt akcji „Robimy tlen – drzewa dla Krakowa”, która znalazła się wśród zwycięskich zadań 2. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. W najbliższy czwartek, 8 listopada, kolejna akcja sadzenia drzew. Tym razem mieszkańcy pomogą zazielenić Przylasek Rusiecki w Nowej Hucie.

Czy wiesz, że jedno drzewo może pochłonąć rocznie nawet 48 kilogramów dwutlenku węgla? A największą ilość tlenu produkują buk, klon, robina, wierzba, lipa i jesion? I że warto sadzić przy ruchliwych drogach klony, bo są najbardziej odporne na zanieczyszczenia? Tych i innych ciekawostek będzie można dowiedzieć się już w najbliższy czwartek, 8 listopada, podczas kolejnej akcji „Robimy tlen – drzewa dla Krakowa”, którą organizuje Zespół Parków Krajobrazowych, instytucja Województwa Małopolskiego. Tym razem mieszkańców i uczniów szkół zaprasza się do wspólnego sadzenia drzew na terenie Przylasku Rusieckiego w Nowej Hucie. Początek o godz. 10.00 przy ul. Zaporębie. Można jeszcze zgłosić swój udział pod adresem mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Każdy, kto weźmie udział w akcji, będzie mógł nie tylko zasadzić drzewo w Nowej Hucie, ale wziąć też sadzonkę dla siebie, żeby posadzić obok swojego domu. Czwartkowej akcji będą też towarzyszyć specjalne warsztaty edukacyjne, które poprowadzą pracownicy Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego oraz Zarządu Zieleni Miejskiej.

Przylasek Rusiecki to kolejne miejsce, gdzie zostaną zasadzone drzewa. Wcześniej mieszkańcy mogli wziąć udział w akcji sadzenia m.in. w Olszanicy. Wszystkie drzewa, które pojawią się w ramach projektu „Robimy tlen”, można znaleźć na interaktywnej mapie tutaj.

Przypomnijmy, inicjatywa „Robimy tlen – drzewa dla Krakowa” zdobyła w sumie 5 210 głosów w 2. edycji BO Małopolska. W efekcie otrzymała z budżetu województwa wsparcie w wysokości 201 tys. zł.

fot1000