BO Małopolska: ostatni dzień głosowania!

Mieszkańcy mają już tylko kilka godzin, żeby wziąć udział w głosowaniu 4. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Najszybciej i najprościej można to zrobić przez internet – w taki sposób swój głos oddało już blisko 40 tys. mieszkańców! Warto zagłosować, bo w tym roku na zwycięskie projekty zarząd województwa przeznaczy aż 12 mln zł.


To już ostatni dzwonek – 30 września kończy się głosowanie w BO Małopolska. Jeśli chcesz wrzucić głos do urny, która znajduje się w jednym z 26 punktów w regionie (wykaz tutaj), możesz to zrobić tylko w godzinach pracy danego urzędu. Przez internet można zagłosować do północy.

Przypomnijmy, każdy mieszkaniec, który skończył 16 lat, ma tylko 1 głos – na 1 zadanie z subregionu, w którym mieszka. Można go oddać przez internet, tradycyjnie (wrzucając głos do urny) lub korespondencyjnie.

Internetowe głosowanie jest nie tylko najszybsze i najwygodniejsze – ale też najpewniejsze. Dane mieszkańca są odpowiednio zaszyfrowane, a system sprawdza czy się nie pomylił i w razie potrzeby zasygnalizuje, co trzeba poprawić, żeby głos był ważny. Czasem to kwestia zaznaczenia wymaganych oświadczeń, o czym często się zapomina oddając głos na papierowej karcie.

W tym roku mieszkańcy mają wyjątkowo bogaty wybór – do głosowania w BO Małopolska dopuszczono aż 188 zadań (pełna lista wraz z opisami tutaj). Wśród nich są pomysły na inicjatywy sportowe, kulturalne, prozdrowotne czy turystyczne. Warto oddać swój głos – szczególnie przez internet, bo wtedy całe głosowanie zajmuje zaledwie parę minut. Urząd marszałkowski nie wymaga zakładania żadnego konta i logowania – wystarczy tylko otworzyć internetowy formularz głosowania (dostępny tutaj), wpisać podstawowe dane, wybrać zadanie i gotowe! Głos został oddany.

ostatni dzień