BO Małopolska: Zagłosuj w niedzielę w Nowej Hucie!

Już w najbliższą niedzielę, 15 września, będzie można połączyć przyjemne z pożytecznym – odwiedzić Małopolski Festiwal Smaku, który odbędzie się w Nowej Hucie i oddać głos w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Mobilny punkt głosowania będzie działał od 14.00 do 18.00. Do dyspozycji mieszkańców będą pracownicy urzędu marszałkowskiego, którzy pomogą w głosowaniu i odpowiedzą na wszystkie pytania.

GJ090919 011

Przypomnijmy, w tym roku mieszkańcy Krakowa mają wyjątkowo bogaty wybór. Wśród 188 zadań dopuszczonych do głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego, aż 38 projektów dotyczy miasta Krakowa. Oczywiście podczas niedzielnego Małopolskiego Festiwalu Smaku będzie można głosować na wszystkie projekty – nie tylko te przypisane do stolicy regionu.

Jak można zagłosować? To proste – każdy mieszkaniec Małopolski, który skończył 16 lat, może oddać tylko 1 głos na zadanie z subregionu, w którym mieszka. Uwaga – żeby głosować w BO Małopolska nie trzeba być zameldowanym w Małopolsce!

W 4. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego można zagłosować na jeden z trzech sposobów. Najprostszym i najszybszym jest oddanie głosu przez internet. Na stronie www.bo.malopolska.pl został uruchomiony specjalny panel do głosowania. Co ważne, internetowy panel do głosowania sprawdza na bieżąco czy dane wprowadzone przez mieszkańca są poprawne. Jeśli coś się nie zgadza, internauta jest proszony o skorygowanie danego pola formularza jeszcze przed wysłaniem jego głosu. Dzięki temu ma niemal 100% pewność, że jego głos jest ważny.