BO Małopolska – znamy listę zadań dopuszczonych do oceny!

233 zadania zgłoszone do 4. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego przeszły wstępną weryfikację. Wykaz ich tytułów publikujemy poniżej. Do końca lipca br. będzie wiadomo, które z nich zostały ocenione pozytywnie, a które odrzucono.

Zobacz listę 233 zadań po wstępnej weryfikacji

W 4. Edycji BO Małopolska mieszkańcy zgłosili rekordową liczbę zadań – aż 239! Już wiadomo, że 233 z nich przeszły wstępną weryfikację. Teraz ich pomysły ocenią pracownicy urzędu marszałkowskiego, którzy sprawdzą czy uda się je wcielić w życie. Pod koniec lipca autorzy propozycji do BO Małopolska będą mogli zapoznać się z decyzją w sprawie dopuszczenia ich zadania do głosowania. Po zmianach w regulaminie BO mieszkańcy po raz pierwszy będą mogli się od niej odwołać – ich protesty w sierpniu rozpatrzy specjalnie do tego powołana Rada Budżetu Obywatelskiego. Finalną pulę zadań, na które mieszkańcy będą mogli głosować jesienią, poznamy pod koniec sierpnia.

W tym roku w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego zaplanowano do podziału aż 12 mln zł, czyli o 4 mln zł więcej niż przed rokiem. Głosowanie odbędzie się od 9 do 30 września 2019. Wyniki poznamy w połowie października br.

Marysia BOxxxx1000