BO: Ruszyło liczenie głosów Małopolan

30 września zakończyło się głosowanie w 4. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Teraz pracownicy urzędu marszałkowskiego mają miesiąc, żeby policzyć wszystkie głosy i opublikować oficjalne wyniki. Na realizację zwycięskich zadań zaplanowano aż 12 mln zł, czyli 4 mln zł więcej niż przed rokiem.

Głosy internetowe są już policzone automatycznie przez system – w ten sposób zagłosowało w sumie 49 757 osób. To o blisko 8,5 tysiąca więcej niż przed rokiem!

- Czy głosów oddanych w tradycyjny sposób, czyli poprzez wrzucenie karty do urny, też będzie więcej? Tego dowiemy się za kilka tygodni. Od rana w urzędzie marszałkowskim trwa komisyjne otwieranie poszczególnych urn, które docierają do Krakowa z całej Małopolski

- mówi Anna Pieczarka z zarządu województwa, która razem z m.in. niezależnymi obserwatorami z organizacji pozarządowych wzięła udział w komisyjnym otwieraniu urn.

W kolejnych dniach specjalny zespół pracowników będzie liczył głosy i wprowadzał je do dedykowanego systemu, który będzie sprawdzał na bieżąco m.in. to czy dana osoba nie oddała więcej niż 1 głosu.

Wyniki 4. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego poznamy do końca października. O zwycięstwo walczy w sumie 188 zadań z całej Małopolski. Najlepsze – które zdobyły najwięcej głosów – będą realizowane przez urząd marszałkowski w przyszłym roku.

GJ011019 036

GJ011019 041

GJ011019 051