Już ponad 15 tysięcy głosów internetowych

Trwa głosowanie w 4. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Już wiadomo, że Małopolanie oddali przez internet ponad 15,5 tys. głosów – czyli niemal dwa razy tyle co rok temu, kiedy zbliżał się półmetek głosowania 3. edycji. W tegorocznej odsłonie BO Małopolska głosować można do 30 września br.

W tym roku mieszkańcy mają wyjątkowo bogaty wybór – do głosowania w BO Małopolska dopuszczono aż 188 zadań (pełna lista wraz z opisami tutaj). Wśród nich są pomysły na inicjatywy sportowe, kulturalne, prozdrowotne czy turystyczne. Warto oddać swój głos – szczególnie przez internet, bo wtedy całe głosowanie zajmuje zaledwie parę minut. Urząd marszałkowski nie wymaga zakładania żadnego konta i logowania – wystarczy tylko otworzyć internetowy formularz głosowania (dostępny tutaj), wpisać podstawowe dane, wybrać zadanie i gotowe! Głos został oddany.

Internetowe głosowanie jest nie tylko najszybsze i najwygodniejsze – ale też najpewniejsze. Dane mieszkańca są odpowiednio zaszyfrowane, a system sprawdza czy się nie pomylił i w razie potrzeby zasygnalizuje, co trzeba poprawić, żeby głos był ważny. Czasem to kwestia zaznaczenia wymaganych oświadczeń, o czym często się zapomina oddając głos na papierowej karcie.

Liczba oddanych do tej pory głosów jest imponująca. To namacalny dowód na to, że mieszkańcy są naprawdę mocno zaangażowani w ich lokalne sprawy. Wybór zadań jest niezwykle bogaty, więc jest w czym wybierać. Zachęcam wszystkich do oddania głosu w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego

- mówi Anna Pieczarka z zarządu województwa.

Warto dodać, że im więcej głosów zostanie oddanych przez internet, tym szybciej urząd marszałkowski będzie mógł podać wyniki i listę zadań, które zostaną zrealizowane z puli Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Glosy elektroniczne są sumowane automatycznie przez system, papierowe pracownicy urzędu muszą wprowadzać ręcznie, co znacznie wydłuża cały proces.

15 bo x1000