Kriokomora z BO Małopolska już działa!

Pacjenci Małopolskiego Szpitala Chorób Płuc i Rehabilitacji im. Edmunda Wojtyły w Jaroszowcu mogą już korzystać z kriokomory, która została zakupiona dzięki środkom z 2. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.

GLY 4453

Uroczystego otwarcia pod koniec marca dokonał marszałek Witold Kozłowski. W wydarzeniu uczestniczyli m.in. Krzysztof Grzesik, dyrektor placówki, personel medyczny szpitala, parlamentarzyści, samorządowcy oraz radny województwa Andrzej Wójcik.

- Od dziś pacjenci będą mogli korzystać z wysokiej klasy sprzętu rehabilitacyjnego i medycznego. Gratuluję i dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji kolejnej, ważnej dla Małopolan inwestycji – mówił podczas otwarcia marszałek Witold Kozłowski.

-160 stopni dla zdrowia

Budowa dwuosobowej kabiny to jeden ze zwycięskich projektów, który został wyłoniony w ramach II edycji budżetu obywatelskiego województwa małopolskiego – zadanie zdobyło wtedy blisko 2 tysiące głosów. Zakup i montaż nowoczesnego systemu krioterapii kosztował ponad 160 tys. złotych. Specjalna kabina ma wzmocnić system odpornościowy, łagodzić ból, a także usprawnić pracę mięśni. Pacjenci podczas zabiegu trwającego od 2 do 3 minut, będą przebywali w temperaturze wynoszącej -160 stopni.

Nie tylko kriokomora

W ramach projektu z Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego sfinansowano również zakup sprzętu medycznego m.in. specjalnej kamizelki z elektrycznymi oscylatorami, szyny do ćwiczeń biernych stawu biodrowego i kolanowego. Zmieniło się także otoczenie szpitala, wykonano nową nawierzchnię z kostki brukowej. Łączna wartość inwestycji to kwota ponad 385 tys. złotych, z czego ponad 373 tys. zł pochodzi właśnie z Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.

***

Przypomnijmy, że Małopolski Szpital Chorób Płuc i Rehabilitacji im. Edmunda Wojtyły w Jaroszowcu od wielu lat prowadzi specjalistyczną działalność medyczną ukierunkowaną głównie na diagnostykę, leczenie i rehabilitację chorób układu oddechowego. W jednostce prowadzone jest leczenie schorzeń płuc, w tym gruźlicy płuc oraz przewlekłej obturacyjnej choroby płuc oraz rehabilitacja ogólnoustrojowa. Zaliczany jest do szpitali o charakterze jednoprofilowym.

GLY 4445

GLY 4544