Myślenicki Uniwersytet Dzieci i Młodzieży startuje już we wrześniu

Mieszkasz na terenie powiatu myślenickiego i masz dzieci, które zasypują Cię codziennie milionem pytań? Szukasz wartościowej alternatywy na spędzenie wolnego czasu swojego nastoletniego syna czy córki? Spokojnie – już we wrześniu rusza Myślenicki Uniwersytet Dzieci i Młodzieży. Zadanie zostało wybrane przez mieszkańców w głosowaniu w 3. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.

Zajęcia odkrywające w prosty sposób tajniki matematyki i nauk przyrodniczych. Ciekawe wykłady z przedmiotów humanistycznych, możliwość nauki języka obcego, a na dokładkę – sporo zajęć artystycznych i lekcje nauki gry w szachy. Oferta Myślenickiego Uniwersytetu Dzieci i Młodzieży, który startuje dzięki środkom z BO Małopolska, jest naprawdę bogata. Już wiadomo, że zajęcia będą trwały od września 2019 r. do czerwca 2020 r. i są przygotowane dla „studentów” w wieku od 6 do 16 lat – z podziałem na 4 grupy wiekowe.

Uniwersytet będzie działał przy myślenickiej filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krakowie. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej bibliotekina stronie internetowej biblioteki lub pisząc na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zapisy na zajęcia ruszają już 9 września i potrwają do 25 września. Warto się pospieszyć, bo obowiązują limity miejsc:

  • 6-8 lat (60 miejsc)
  • 8-10 lat (60 miejsc)
  • 10-13 lat (60 miejsc)
  • 13-16 lat (60 miejsc)

Przypomnijmy, zadanie Myślenicki Uniwersytet Dzieci i Młodzieży w ramach głosowania w 3. edycji BO Małopolska zdobyło w sumie 851 głosów. Na jego realizację Samorząd Województwa Małopolskiego przeznaczy 100 tys. zł.

myslenicki uniwersytet 1000