Zostań tancerzem z BO Małopolska!

Oberki, krakowiaki, krzesany – tych i innych tańców będzie można się nauczyć już niedługo dzięki III edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Właśnie ruszyły dwa nabory do zespołów ludowych – Małe Zedermianki i Mystkowianie, które zdobyły wsparcie z BO Małopolska. Poszukiwani są zarówno uczniowie, jak i dorośli miłośnicy folku.


Kandydaci do powstającego dzięki budżetowi obywatelskiemu Małopolski zespołu Małe Zedermianki mogą się już zgłaszać – Stowarzyszenie Zederman prowadzi nabór od 24 kwietnia do 8 maja. Do swoich szeregów organizatorzy zapraszają uczniów klas III-VIII szkoły podstawowej. Zgłoszenia przyjmuje sekretariat szkoły podstawowej w Zedermanie – tel. (12) 642 72 54.  Więcej informacji można uzyskać u koordynatorki projektu, Małgorzaty Postołek (kom. 507 359 957).


Dzięki głosom mieszkańców Małopolski, swój projekt mogą również realizować artyści z Zespołu Regionalnego Mystkowianie. W ramach zwycięskiego zadania „Na Mystkowską modłę…” planują wspólnie ze Stowarzyszeniem Mystkowianie zorganizować warsztaty tańca ludowego, tradycyjnego śpiewu, a także kupić nowe stroje ludowe i instrumenty muzyczne. Fundusze z budżetu obywatelskiego województwa pozwolą również na wydanie monografii zespołu. Wszystkich chętnych Mystkowianie zapraszają na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się 7 maja (wtorek), o godz. 20.00, w szkole podstawowej w Mystkowie. Więcej informacji o projekcie można szukać pisząc na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub dzwoniąc pod numer: +48 692 015 332.

folk 1000