Plakat zachęcający do udziału w koncercie kapeli Ciupaga

Pośpiewaj góralskie kolędy wspólnie z BO Małopolska!

Zapraszamy w pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia na transmisję on-line koncertu kolęd w wykonaniu Kapeli Ciupaga. Koncert to jeden z elementów zwycięskiego zadania z 4. edycji BO WM - SAD 35. RAZEM możemy zdziałać o wiele więcej!, które w zeszłym roku zdobyło ponad 3 tysiące głosów!

 

Transmisja koncertu prosto z Kościoła św. Antoniego w Męcinie, odbędzie się w Boże Narodzenie tj. 25.12.2020r. o godz. 18:00, za pośrednictwem portalu limanowa.in. Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Kapela Ciupaga to grupa przyjaciół, których połączyła miłość do muzyki góralskiej. Zespół istnieje od 2005 roku. Repertuar zespołu początkowo oparty był na melodiach ludowych z okolic Łącka i Sądecczyzny, który stopniowo wzbogacał się o bardzo żywiołowe utwory folkowe inspirowane klimatami bałkańskimi, węgierskimi, słowackimi, rumuńskimi. Aktualnie zespół ma na swoim koncie również autorskie piosenki. Wielką zaletą kapeli jest żywiołowe i radosne przekazywanie muzyki, które udziela się słuchaczom.

Zadanie pn. „Razem możemy zdziałać o wiele więcej!”, dzięki środkom z BO WM, jest realizowane przez Stowarzyszenie Dla Męciny.

koncert ciupaga Full