Na środku grafiki znajduje się napis Sprawdź nowy harmonogram BO Małopolska! Z lewej strony jest postać Tomka, elementu identyfikacyjnego Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. W górnej części obrazka, na środku umieszczono logo Województwa Małopolski. W dolnej części obrazka, na środku umieszczono logo Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.

BO Małopolska: Zmiana terminu głosowania!

Początkowo głosowanie w ramach 5. edycji BO Małopolska miało rozpocząć się 1 maja 2021 r., jednak przez wzgląd na niekorzystny rozwój sytuacji pandemicznej podjęto decyzję o przesunięciu tego terminu na 14 maja - 14 czerwca 2021 r. Dokonując zmian w harmonogramie, Zarząd Województwa Małopolskiego brał przede wszystkim pod uwagę zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców Małopolski, którzy będą chcieli oddać swój głos na zadania zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego.

Obserwując obecny wzrost zachorowań na COVID-19, zarówno w całej Polsce jak i na terenie naszego Województwa, nieustannie monitorujemy sytuację i na bieżąco modyfikujemy nasze działania w taki sposób, aby w głosowaniu w ramach Budżetu Obywatelskiego wzięła udział jak największa liczba Małopolan.

- informuje Iwona Gibas, która w Zarządzie Województwa Małopolskiego odpowiada m.in. za koordynowanie prac nad Budżetem Obywatelskim.

Mamy nadzieję, że do rozpoczęcia głosowania sytuacja unormuje się, i że wszyscy chętni mieszkańcy naszego Województwa będą mogli oddać swoje głosy na wybrane przez siebie inicjatywy w bezpieczny sposób. W razie konieczności wprowadzania kolejnych zmian w harmonogramie 5. edycji Budżetu Obywatelskiego, niezwłocznie powiadomimy o tym fakcie naszych mieszkańców. 

-dodaje Iwona Gibas.

 

Ważne terminy w 5. Edycji BO Małopolska

Jak zatem będzie wyglądał plan działania w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego? Poniżej przedstawiamy nowy harmonogram:

  • Rozpatrzenie odwołań autorów zadań przez Radę Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego - do 9 kwietnia 2021 r.

  • Udostępnienie ostatecznej listy zadań dopuszczonych do głosowania i listy zadań odrzuconych - do 30 kwietnia 2021 r.

  • Rozpoczęcie akcji informacyjnej (promującej dane zadanie) przez autorów zadań - od 30 kwietnia 2021 r.

  • Głosowanie mieszkańców Województwa Małopolskiego - od 14 maja do 14 czerwca 2021 r.

  • Ogłoszenie wyników głosowania mieszkańców Województwa Małopolskiego - do 22 października 2021 r. 

 

Jeśli masz pytania, skontaktuj się z pracownikami zajmującymi się budżetem obywatelskim tel. 12 61 60 536, 12 61 60 904, 12 61 60 988.