Featured

BO Małopolska: Znamy najważniejsze daty 7. edycji!

Już za 2 tygodnie ruszy składanie zadań do Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Mieszkańcy będą mieli cały październik, żeby przygotować swój projekt i zdobyć 30 podpisów poparcia. Warto powalczyć – na zwycięskie zadania Zarząd Województwa Małopolskiego zaplanował rekordową pulę 16 mln zł.

 

harmonogram


Bezpłatne zajęcia dla dzieci i młodzieży, darmowe badania, a może dziura w drodze wojewódzkiej do naprawy? To tylko kilka podpowiedzi i propozycji zadań, jakie można zgłosić do 7. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Możliwości jest znacznie więcej – szczegóły można sprawdzić w Regulaminie BO WM.

- Zachęcam do spróbowania swoich sił i zgłaszania zadań. Tegoroczna, 7. edycja Budżetu Obywatelskiego będzie z pewnością szczęśliwa dla wielu mieszkańców – zdecydowaliśmy bowiem o zwiększeniu puli środków z 14 do 16 mln zł. Pozwoli to zrealizować jeszcze więcej zwycięskich zadań!

– zaprasza Iwona Gibas, która w Zarządzie Województwa Małopolskiego czuwa m.in. nad realizacją BO WM.

Na propozycje mieszkańców urząd marszałkowski czeka od 2 do 31 października. Wtedy też zostanie uruchomiony internetowy generator BO, czyli narzędzie, które pomoże wypełnić cały wniosek. Tegoroczna wersja formularza zgłaszania zadań i listy poparcia zostanie już niedługo opublikowana na oficjalnej stronie budżetu obywatelskiego.


Najważniejsze daty 7. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego:
• 2-31 października 2023 r. – zgłaszanie zadań przez mieszkańców
• 15 maja – 14 czerwca 2024 r. – głosowanie Małopolan
• do 1 października 2024 r. – publikacja wyników głosowania
• od 1 stycznia 2025 r. – start realizacji zwycięskich zadań