Zgłoszone zadania już w weryfikacji

Zakończyło się zgłaszanie zadań do 6. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego – teraz trwa weryfikacja wszystkich pomysłów (lista do pobrania poniżej). Urzędnicy wspólnie z autorami dopracowują propozycje zadań, tak, aby możliwa była ich potencjalna realizacja. Najpóźniej do połowy lutego 2023 r. poznamy wstępną listę przyjętych i odrzuconych zadań. 

Różnorodność projektów zgłoszonych w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego jest ogromna. W sumie wstępną selekcję przeszło 230 zadań z wszystkich 234, które wpłynęły do urzędu marszałkowskiego. Zanim jednak pomysły Małopolan trafią pod głosowanie, potrzebne jest jeszcze sporo czasu i pracy – każdy projekt przechodzi szczegółową weryfikację pod względem formalnym, prawnym, finansowym. Wszystko po to, żeby w przypadku zwycięstwa w głosowaniu, mógł być realizowany bez przeszkód.

Kiedy poznamy więcej szczegółów? Do 15 lutego 2023 roku zostanie opublikowana wstępna lista zadań przyjętych i odrzuconych w 6. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Decyzja nie jest ostateczna – autorzy odrzuconych zadań będą mogli się odwołać od decyzji, a oceną ich wniosków zajmie się m.in. obiektywna Rada BO WM. Ostateczną listę zadań, wśród której będą wybierać już wszyscy mieszkańcy Małopolski, poznamy do końca kwietnia 2023 roku. Głosowanie zaplanowano od połowy maja do połowy czerwca 2023 roku.

Pliki do pobrania:

  • Wykaz zgłoszonych zadań, które spełniają wymogi określone w § 7 ust. 1-3,5 regulaminu znajduje się tutaj.