25 miejscowości, 13 dni, ponad 1700 km - spotkania BO Małopolska!

25 miejscowości, 13 dni, ponad 1 700 km i setki spotkanych osób. To liczby, które najlepiej opisują spotkania informacyjne dotyczące II edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego

Przez 3 tygodnie przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego przemierzali Małopolskę wzdłuż i wszerz, aby spotykać się z jej mieszkańcami i rozmawiać o budżecie obywatelskim na poziomie wojewódzkim. Podczas spotkań z Małopolanami rozmawiali również przedstawiciele Zarządu Województwa Małopolskiego oraz Sejmiku. Mieszkańcy zdobyli szeroką wiedzę na temat zasad realizacji II edycji Budżetu Obywatelskiego. Przedstawiciele urzędu odpowiedzieli na dziesiątki pytań Małopolan pomagając tym samym przygotować ich do złożenia zadania do budżetu obywatelskiego. 

Dodatkowo, aby pomóc mieszkańcom jak najlepiej napisać wniosek Województwo Małopolskie przygotowało 5 warsztatów edukacyjnych. Już w przyszły poniedziałek (29.05.17) rozpocznie się cykl warsztatów, dzięki którym mieszkańcy regionu dowiedzą się jak poprawnie zgłosić zadanie, by bez problemu przeszło niezbędne weryfikacje i trafiło na listę projektów poddanych pod głosowanie Małopolan. Spotkania potrwają do 8 czerwca i odbędą się w 5 największych miastach Małopolski: Krakowie, Tarnowie, Oświęcimiu, Nowym Sączu i Nowym Targu. (Szczegółowy harmonogram warsztatów https://bo.malopolska.pl/index.php/o-budzecie/86-zapraszamy-na-warsztaty-edukacyjne).

Zgłaszanie zadań do Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego rozpocznie się 29 maja i potrwa do 19 czerwca.  Weź udział w warsztatach (harmonogram) i zgłoś zadanie (link)